• Klaverjassen – ronde 1

    Als de bladeren van de bomen vallen is het tijd voor de start van het klaverjas seizoen. Iedereen heeft er natuurlijk weer lang naar uitgekeken. Op een paar afmeldingen na, waaronder Gerrit Peters die vaker op vakantie gaat dan dat er kaartavonden zijn, was de kaartclub compleet. Er deden nog twee verstekelingen mee die de drukte van café ’t Centrum verwisselden voor een ontspannen kaartavond. Hopelijk is dat Anke en Hans bevallen. Met twintig spelers hadden we precies vijf gevulde tafels en met Sander een barman.

    Hoewel we al jaren kaarten is er toch nog altijd ruimte voor verbetering. Zo heeft onze eigen ict-er Rien de zomervakantie goed besteed en een mooi Excel bouwwerk gemaakt. Dat moet ons helpen om goed inzicht te hebben in de standen per avond en over het gehele seizoen. Dank daarvoor Rien! En ook dank aan Adriaan voor de nieuwe kaartspellen.

     

    Ronde 1 Adriaan en John hadden deze avond een wereldstart. Zij gaven werkelijk niets weg tegen onze nestor Johan en Hans. Geen enkele keer nat, een pit en de tegenstander vijf keer nat. Dat resulteert dan in een stand van 2.358 tegen 744. Gelukkig was er gerstenat om dit verlies weg te spoelen.

    Onze tweede ‘nieuweling’ Anke ging het beter af. Zij haalde samen met Dicky 1.691 tegen Rien/Kees. Die bleven steken op 1.041.

    Albert en Jan Both speelden tegen Greet en Freek. De laatsten begonnen goed met een pit al in de tweede beurt. Maar hun tegenstanders bleken taaie kost en gingen geen enkele keer nat. Onderaan het scoreformulier stond 1.655 – 1.457.

    Jaap en Marian speelden tegen Peter en Jan van Waardenburg (of was het Jan Zwakhals ?). Peter en Jan stonden vier potten voor het einde nog op een achterstand van vierhonderd punten. Maar dankzij een geweldige eindsprint (1x pit, 2x tegenstander nat spelen en 1x 136 punten) wonnen ze met 1.634 tegen 1.288.

    Ikzelf mocht de eerste pot van de avond spelen met de kampioen van afgelopen jaar. Die had er nog zin in en samen kwamen we tegen Astrid en Fred tot 1.978 tegen 1.014.

     

    Ronde 2 In deze ronde waren de onderlinge verschillen wat minder groot. De laagste pot was voor Jan Both/Kees tegen Anke en Johan, 1.212 tegen 1.750. Anke trok daarmee de goede lijn van de eerste ronde door en Johan revancheerde zich voor zijn slechte eerste ronde.

    Ook Hans wist het verlies van de eerste ronde om te draaien naar een winstpot in ronde 2. Met Freek kwam hij tot 1.554 tegen 1.328 voor Greet en John.

    Een gelijkspel was te noteren aan de tafel van Adriaan/Marian en Jan van Waardenburg/Astrid. Aan het einde haalden beide teams 1.566 punten.

     

    Ronde 3 Toen deze ronde aanving was het al aardig laat geworden. Het tempo (met kaarten) zat er niet

    echt in deze avond. Misschien kwam dat ook nog een beetje door het Nederlands elftal dat weer liet zien waarom het al even geleden is dat we een prijs hebben gepakt.

    Adriaan startte deze ronde als koploper en samen met Astrid ging hij goed van start. Maar halverwege de pot hadden Anke en Dicky die achterstand omgebogen in een voorsprong en die wisten zij te behouden. De tweede tot en met de vierde prijs zou verdeeld worden aan deze tafel, en in omgekeerd alfabetische volgorde.

    Aan een andere tafel was het Hans die de poedelprijs veilig stelde door samen met Peter slechts 1.168 punten te behalen tegen Kees en Johan. Daarmee bleef Hans nipt Fred (alias Nico) ‘voor’.

    De strijd om de vijfde plaats was spannend. John had daarvoor de betere papieren ten opzichte van Albert en Robert. Robert won met Jan van Waardenburg nog wel de ronde tegen John met Greet (1.584 – 1.488), maar het was onvoldoende om John in te halen. Dat deed Albert echter wel. Een sublieme ronde van 1.860 zorgde voor een jump van de 7e naar de 5e plaats.

     

    Eindstand van de avond

    1e – Frank aan de Wiel: 5.565

    2e – Dicky Janssen: 5.406

    3e – Anke de Jong: 5.284

    4e – Adriaan Hoogendoorn: 5.253

    5e – Albert Jansen: 5.203

     

    Bedankt allemaal voor de gezellige avond en tot de volgende keer. Dat is op vrijdag 8 november. Inloop vanaf 19:45.

rfwbs-slide